Dorinis ugdymas pagrindinėje mokykloje yra ne vien integralus: tai ir viena iš ugdymo turinio branduolio sričių. Kaip ir pradinėje mokykloje, mokiniai doriškai ugdomi per visų dalykų pamokas ir papildomojo ugdymo renginius, o kryptingam doriniam ugdymui skiriami etikos ir tikybos mokomieji dalykai. Etikos pamokų tikslas – padėti mokiniams ugdytis moralės supratimą, mąstymą, sąžinę ir kurti pozityvų, bendrosiomis dorinėmis vertybėmis grindžiamą santykį su savimi, su kitais žmonėmis, pasauliu.

Paskutinė mokslo metų etikos pamoka birželio 13 d. penktoje klasėje vyko kitaip nei įprasta. Kadangi penktokai visus mokslo metus labai intensyviai ir sąžiningai mokėsi dorinių vertybių, keliaudami Pasakų miesto labirintais susipažino su pagrindiniais etikos postulatais, jie nusipelnė apdovanojimų. Etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė kiekvienam penktokui iškilmingai įteikė „Mandagumo pažymėjimą“, suteikiantį Mandagaus mokinio vardą. Mokiniai diskutavo apie mandagumo, atsakingumo, draugiškumo, vidinės kultūros, orumo, pagarbos sau ir kitam svarbą. Po diskusijos visi mokiniai vaišinosi ledais. Iki susitikimo etikos pamokose jau šeštoje klasėje!

Etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė