Kada paskutinį kartą vaikščiojote po naktinį mišką? Baimės jausmas apima, kai pasiklysti ir nebežinai, į kurią pusę sukti dabar, o krūmuose vis labiau kažkas šnara…

Birželio 11 d. mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai vyko į neįprastą ekskursiją – pramogą Trakų raj. Javariškių kaime „Paklaidinimas miške“. Pramoga atliekama naktį, nesinaudojant jokiais šviesos šaltiniais, susideda iš keleto užduočių, kurių metu galima patikrinti savo galimybes orientuotis miške naktį, sugebėjimą nugalėti tamsos baimę, patikrinti komandos darbą netradicinėje aplinkoje. Prieš paklaidinimą mokiniai turėjo pakankamai laisvo laiko, kurį turiningai praleido grožėdamiesi Trakų pilimi, pasivaikščiodami Trakų miesto gatvelėmis, paežere.

Atvykus į Javariškes, pramogos vadovas Antanas supažindino mokinius su pagrindinėmis taisyklėmis, kurių būtina laikytis naktį miške. Visa mokinių grupė buvo padalinta į 2 komandas. Abi komandos buvo vedamos mišku. Eidami galėjome grožėtis mėnulio apšviestu mišku, klausytis neįprastų naktinių miško garsų. Įžengus į miško tankmę, prasidėjo paklaidinimas. Abi komandos turėjo atlikti keletą užduočių: tamsoje surasti pasislėpusius priešininkų komandos narius, kiekvienai komandai, gavus degtukų dėžutę, reikėjo kuo greičiau uždegti laužą, kuris degtų bent vieną minutę. Paskutinė užduotis – surasti išėjimą iš miško. Tam pagelbėjo dar žygio pradžioje ant medžio pakabintas baltas lapas. Naktinis žygis visiems paliko neišdildomų įspūdžių.

10 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė