Balandžio 12 d. mokykloje svečiavosi Lidija Laurinčiukienė, lektorė, švietimo ir verslo konsultantė, nepriklausoma žurnalistė. Su 8-10 klasių mokiniais ji įtaigiai ir suprantamai kalbėjosi apie daugelį svarbių jaunam žmogui dalykų. Kodėl reikia svajoti? Kaip svajonės nulemia mūsų ateitį? Ar galima numatyti savo sėkmę? Kodėl vieniems svajonės pildosi, o kitiems – ne? Išskirtinis lektorės gebėjimas sudominti mokinius, valdyti pretenzingą paauglių auditoriją paliko įspūdį mokiniams bei atsivėrė plačią erdvę apmąstymams, ką galima ir reikia keisti savo gyvenime.

Vėliau lektorė apie darbą su šiuolaikinės Z ir Y kartos vaikais skaitė paskaitą mokytojams ir mokinių tėvams, kurie siekia pažinti vaiką, suprasti jį, ieško būdų, kaip ugdyti jo kompetencijas pagal prigimtines galias, charakterio savybes, patirtį, poreikius. Lektorė analizavo ugdymo pokyčius bei pakitusius ugdytojų vaidmenis XXI amžiaus mokykloje ir šeimoje. Akcentuota, kad dabar mokiniai yra visiškai kitokie nei prieš 20-30 metų. Jie daug žino, o technologijų srityje yra gerokai toliau pažengę nei suaugusieji. Viešnia atkreipė dėmesį, kad ypač turime susirūpinti dvasiniais dalykais. Z kartos vaikai labai atviri, jiems reikia šilumos, dėmesio, bendravimo. Keistis turime visi: ir tėvai, ir mokytojai. Apibendrindama viešnia reziumavo: „Manau, kad viskas slypi mūsų galvoje. Jei norime pakeisti situaciją, pirmiausia turime keisti savo požiūrį.“

Paskaita patiko, nes pasisėmėme ne tik žinių, išminties, bet ir geros nuotaikos, pozityvaus nusiteikimo spręsti iškylančias vaikų ugdymo problemas tiek mokykloje, tiek šeimoje.

N. Babeckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui