Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės, labai reikšmingos kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Liepos 6 dieną švenčiama Valstybės diena, įamžinta pirmojo ir vienintelio šalies karaliaus Mindaugo karūnavimu 1253 metais. Vasario 16 -oji - Valstybės atkūrimo diena - primena apie Lietuvos nepriklausomybės deklaraciją 1918 m. ir laikoma svarbiausia švente. Kovo 11-oji yra Nepriklausomybės atkūrimo diena, kuri primena apie 1990 metus, kai pirmą kartą po Antrojo Pasaulinio Karo demokratiškai išrinktas Lietuvos parlamentas paskelbė 46-erių metų antrosios sovietinės okupacijos pabaigą.

Kovo 7 d. mokykla dar ryškiau pražydo Lietuvos vėliavos spalvomis. Vykstantis šurmulys rodė ruošimąsi šventiniam renginiui – Lietuvos 100-mečio minėjimui, pagerbiant visas svarbiausias mūsų valstybės datas. Šią dieną 10-os klasės mokiniai organizavo viktoriną „Lietuva Tavo delne“. Renginį išradingai vedė Paulina Zenevičiūtė ir Emilija Vaitukaitytė. Tarpusavyje varžėsi ir istorinius klausimus apie Lietuvą įminti susirinko net 15 mokinių iš 6-10 klasių. Renginį paįvairino mokytojos Neringos Barkevičiūtės paruošti 1-8 klasių dainorėliai, kurie apdainavo Lietuvos grožį, jos didingumą, gebėjimą pakilti iš priespaudos. Viktoriną laimėjo 8 klasės mokinė Smiltė Simanavičiūtė (I vieta), 8 klasės mokinys Lukas Markūnas (II vieta), 9 klasės mokinys Rimvydas Būras (III vieta). Visi viktorinoje dalyvavę mokiniai apdovanoti padėkos raštais bei dešimtokų paruoštais saldžiaisiais prizais su mūsų Tėvynės simbolika. Džiugu, kad renginys sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, dalyvių palaikymo.

Renginys transliavo žinutę visiems Lietuvos piliečiams, jog laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.

Įspūdingiausios renginio akimirkos užfiksuotos fotoreportaže.

10 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė