Jungėnų pagrindinės mokyklos 2-3 klasių 24 mokiniai dalyvavo Kalvarijos jaunimo sporto klubo „Orija“ projekte „Mes norime plaukti“, kurį finansavo Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas. Projekto tikslas – 8-10 metų vaikus išmokyti plaukti.

Net tris mėnesius - spalį, lapkritį ir gruodį - pradinukai mokykliniu autobusu vyko į  Marijampolės sporto mokyklą ir mokėsi plaukimo pradmenų: plūduriuoti horizontalioje bei vertikalioje padėtyje, panerti po vandeniu ir rankomis ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažiau kaip 1 m gylio, naudojantis plūduru, judėti į priekį,  nuplaukti 25 m gulint ant krūtinės ar nugaros. Užsiėmimus vedė treneriai Dalia ir Aurimas Kadūnai. Visiems mokiniams buvo įteikti pažymėjimai, kuriuose nurodyti jų pasiekti plaukimo rezultatai.

Šio projekto dėka mokiniai sustiprėjo fiziškai, įgijo pradinių plaukimo įgūdžių, bet svarbiausia, kad didesnė mokinių dalis išmoko savarankiškai plaukti, saugiai elgtis vandenyje.

View the embedded image gallery online at:

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė